Setkání s přáteli na
Inter Foto Plenéru LIPTOV 2018

.

Rok uplynul jak voda a slovenský Liptov nás opět uvítal na setkání fandů fotografie, na Inter-foto-plenéru LIPTOV 2018. A s většinou přátel se vidíme opravdu jednou za rok, jelikož vzdálenosti nás dělící se počítají na stovky kilometrů. Letos nás organizátoři z ružomberského Fotoklubu RK pozvali do penziónu Horec v Liptovském Jánu, malebné vesničky na úpatí Nízkých Tater.

Jak již tradičně, jedná se o přátelské setkání fotografů, výměnu zkušeností, prezentaci své tvorby a ne workshop zaměřený na pořízení úžasných snímků slovenských Tater. Počasí bylo příjemně letní, přítomné modelky si mohly užívat bazénů s termální vodou a fotografové lovit jejich vnadná těla svými fotoaparáty :) V trochu divočejší vodě se odehrávaly závody ve vodním slalomu na divoké vodě v Liptovském Mikuláši

V rámci plenéru se každoročně setkává naše tvůrčí skupina SPAG tvořená Jolantou Kubicou, Henrykem Chmielem, Januszem Joskiem a mou maličkostí.. Janusz Josiek žije až v dalekém Dortmundu a dubnové setkání je nám opravdu milé. V dnešním kybersvětě se dá setkávat různě, přesto osobní setkání je o něčem jiném. Proto se všichni těšíme na společné chvíle, na debaty o fotografii a životě vůbec..

Ružomberskému Fotoklubu v čele se Štefanem Ižem dá příprava tak účastnicky i programově rozsáhlé akce spoustu práce. Držím jim palce, ať mají stále tolik elánu a IFP i v dalších letech sdružuje fotografy s tolika zemí.


Tento článek byl publikován .

-->