Co také najdete v trávě

.

Naše kočka hledá v trávě zábavu, prohání ještěrky, myši a další šustící existence. Dělá to ze sportovních pohnutek, v dnešní konzumní době již mnoho koček nemá potřebu urputně shánět něco k jídlu.. Bohatá nabídka v kdejakém marketu nabízí našim miláčkům prvotřídní servis, o kterém se jejich prapra předkům ani nezdálo. Když se tato nabídka navíc snoubí s všestrannou péčí, jakou mají naše kočky u mé partnerky Jolanty, kočičí ráj na zemi..

Já zase hledám v trávě náměty pro své fotografie. Při své pracovní vytíženosti je to pro mě skvělý relax, časově méně náročná, uklidňující činnost. Přináší mi také zábavu, jako těm našim kočkám. Těší mě podařený snímek tvorečka, kterého bych bez patřičného zvětšení vůbec nezaregistroval, obdivuji barevnou a tvarovou rozmanitost tohoto makrosvěta. Stačí se opravdu jen zastavit a pozorovat. Snažím se tato témata zachytit netradičním způsobem.

Nedávno jsem četl na portále photographylife.com fajn článek a amatérské fotografii. Autor rozebírá aspekty fotografie, co nám má přinášet fotografování. Proč je fajn fotografovat pro radost a proč je fajn být amatérským fotografem. Mimo jiné pro potěšení konkrétního tvůrce snímků. Až jako třešničku na dortu je třeba vidět případné ocenění jeho fotografií.

A protože mi je blízká příroda, kde dokážu čerpat energii, zvolil jsem si krajinu a makrofotografii jako hlavní námět pro svou tvorbu. Což mi ovšem nebrání zkoušet také jinou fotografickou tvorbu. Nicméně nejlépe si odpočinu právě v té trávě..

František Glombek


Tento článek byl publikován .

-->